Inteligencja

Wszystkie gry

Przygotowanie

Każdy gracz rysuje na swojej kartce tabelę z z sześcioma kolumnami zatytułowanymi nazwami kategorii np.: państwo, miasto, zwierzę, roślina, przedmiot, imię, rzeka, zawód

Losowanie litery

eden z graczy po kolei wymienia w pamięci litery alfabetu. Następny gracz w kolejce w dowolnym momencie przerywa odliczanie mówiąc „stop”. Litera, na której zatrzymał się pierwszy gracz jest literą, która została wybrana. Jeżeli wyliczanie alfabetu nie zostało przerwane przed dojściem do końca alfabetu, zaczyna się ono od nowa. Nie można wyliczać liter Ą,Ę,Ń,Ó,Q,V,X,Y.

Działajcie szybko

Po wylosowaniu litery wszyscy zawodnicy wpisują do tabelek słowa zaczynające się na tę literę. W każdej kolumnie wpisują jedno słowo pasujące do kategorii. Pierwszy gracz, któremu uda się wypełnić wszystkie kolumny oznajmia, że skończył mówiąc „stop” i wszyscy przestają odkładają ołówki lub długopisy.

Liczenie punktów

Każdy z graczy kolejno czyta wpisane przez siebie słowa. Za wpisanie słowa, którego nikt inny nie wykorzystał gracz dostaje 2 punkty. Jeżeli ktoś inny także użył tego słowa, to gracz otrzymuje jeden punkt. Jeżeli kolumna pozostała pusta lub wpisane słowo było nieprawidłowe, gracz nie otrzymuje żadnych punktów.

  • Podziel się
  • Drukuj